EE

Ochrona wizyjna – pełna informacja i gwarancja efektu

Blog SGU

Ochrona budowy SGU, czyli jak zabezpieczyć budowę przed kradzieżą?

26 lutego 2021 roku. Godzina 3:53. Na teren budowy wkracza dwóch złodziei. Zmierzają pewnie w określonym kierunku maszyn budowlanych. Kamery i alarm nie reagują. Widać, że złodzieje znają organizacje placu budowy. Wiedzą, że monitoring posesji jest kiepski i mają czas, żeby poszukać najcenniejszych narzędzi. Nie ma już odwrotu. Kradzież maszyn powoduje straty o wartości blisko 60 000 zł.

Ta historia mogła się wydarzyć, ale do tego nie dopuściliśmy. Na czym polega ochrona budowy w SGU? Jak zabezpieczyć budowę przed kradzieżą?

Spis treści
Ochrona placu budowy a prawo

Skuteczna ochrona terenu budowy to bardzo istotna kwestia. Niemal codziennie pojawiają się doniesienia dotyczące włamań na teren budowy czy nieprawidłowości. Kradzieże. Akty wandalizmu. Nadużycia pracownicze. Czy tak musi być? Czy da się zminimalizować ryzyko kradzieży?

Na pewno nie należy traktować takich zdarzeń jak naturalnego zjawiska. Nie musisz się na to zgadzać. Jak zabezpieczyć materiały budowlane przed kradzieżą? Monitoring placu budowy z SGU to doskonały sposób na to, by uniknąć zagrożeń, niebezpiecznych zdarzeń oraz zminimalizować ryzyko kradzieży Na początku warto jednak zwrócić uwagę na przepisy. Zdefiniujmy, czym tak naprawdę jest teren budowy.

Zgodnie z art. 3 pkt 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane (Dz. U. 1994 Nr 89 poz. 414), jest to przestrzeń, w której są prowadzone roboty budowlane wraz z przestrzenią zajmowaną przez urządzenia zaplecza budowy. Ten akt prawny informuje również o obowiązku zabezpieczenia terenu budowy, obiektów budowlanych, urządzeń technicznych, elementom środowiska podlegającym ochronie. Nie ma tutaj jednak informacji regulujących zabezpieczenie mienia przed włamaniami oraz nadużyciami pracowniczymi. Techniczne zabezpieczenia placu budowy nie należą do obowiązków osób odpowiedzialnych za inwestycję, aczkolwiek znajdują się w interesie inwestora.

Zabezpieczenie terenu budowy przed zagrożeniami

Odpowiedzialność. Zdolność redukowania ryzyka. Pomoc w zapobieganiu zagrożeniom. To wszystko gwarantujemy naszym Klientom. Jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z naszej oferty, przyjmiemy od Ciebie odpowiedzialność za zabezpieczenie mienia budowy.

Oświetlenie i ogrodzenie placu budowy nie jest konieczne do wypłaty odszkodowania z naszej polisy OC w przypadku zdarzenia. Dziś współpraca z agencją ochrony gwarantująca efekt jest możliwa! Monitoring posesji opieramy na rozwiązaniach łączących wyjątkowe możliwości sztucznej inteligencji z umiejętnościami człowieka. Zabezpieczenie terenu budowy z pomocą SGU to coś więcej niż fotopułapka do monitoringu ogrodzenie i oświetlenie terenu czy wyznaczenie stref niebezpiecznych. Uszczelnimy obecne rozwiązania oraz zapewnimy bezpieczeństwo, pomożemy Ci chronić sprzęt budowlany, dzięki czemu unikniesz strat.

Monitoring wizyjny placu budowy z naszą pomocą wyróżnia się przede wszystkim: prewencją, kompleksowością oraz skutecznością. Ochrona całodobowa sprawowana przez zespół SGU jest wspierana przez zaawansowane systemy inteligentnego nadzoru. Dzięki temu gwarantujemy kontrolowanie placu budowy, dzięki czemu łatwo będzie zapewnić radykalne bezpieczeństwo. Jakie korzyści niesie ze sobą ochrona placu budowy z SGU?

Jak zabezpieczyć budowę przed kradzieżą?

Ochrona placu budowy z SGU polega przede wszystkim na przyjęciu odpowiedzialności za bezpieczeństwo. Działamy w zgodzie z zasadą: dowodzisz – odpowiadasz. Chociaż nie jest to naszym obowiązkiem, regularnie przypominamy pracownikom zasady zabezpieczenia budowy. Naciskamy, by składowanie materiałów budowlanych odbywało się w polu widzenia kamer, przypominamy by zabezpieczyć okna etc. Jesteśmy tu po to, by nasi Klienci mogli spać spokojnie i mieć święty spokój.

Dzięki zastosowaniu systemów inteligentnego nadzoru działamy prewencyjnie, a kontrola sprawowana przez operatorów pozwala na uruchomienie odpowiednich procedur natychmiast po wykryciu ryzyka wystąpienia zagrożenia, a nagrania monitoringu placu budowy wydawane są każdorazowo na prośbę Klienta wszystkim upoważnionym osobom. . Dlatego też mówimy wprost, że ochrona budowy z SGU to przede wszystkim prewencja.

Zabezpieczenie placu budowy przed kradzieżą opiera się na połączeniu zespołu wyjątkowych Osób wspieranych przez dwa systemy zabezpieczeń budowlanych. Pierwszy z nich to SOVA – System Ochrony Video Audio, która zapewnia techniczne zabezpieczenia placu budowy. Dzięki niemu możesz zredukować zapotrzebowanie sprzętowe do jednego urządzenia IoT. Drugi system to VIKI – Video Interactive Kinetic Intelligence, który odpowiada za analizę obrazu i wykrywanie niebezpiecznych zdarzeń czy też obecności osób trzecich na chronionym terenie. Jednocześnie należy podkreślić, że zabezpieczenie mienia budowy i odpowiednie zabezpieczenie sprzętu nie byłoby możliwe bez bez sprawnego i zaangażowanego zespołu operatorów czuwających całą dobę nad przebiegiem realizacji zadań prewencyjnych oraz ochronnych, realizowanych przez SOVA i VIKI.

Ochrona terenu budowy z pomocą SGU to gwarancja satysfakcji. Połączenie pierwiastka ludzkiego z inteligentnymi systemami pozwala zminimalizować ryzyko kradzieży, ale również optymalizować koszty Klienta. Ochrona fizyczna placu budowy w znakomitej większości przypadków jest dużo droższa i zdecydowanie mniej skuteczna. Szczególnie na rozległych terenach. Jeżeli masz wątpliwości, czy ochrona budowy SGU to dobry pomysł, możesz sprawdzić nasze usługi w rzeczywistości. Wprowadzamy zasadę Proof of Concept. My realizujemy dla Ciebie pełny wideo monitoring terenu budowy przez 30 dni, a Ty płacisz 1 zł. Następnie podejmujesz decyzję, czy monitoring wizyjny placu budowy z SGU to odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie.

Jeśli zdecydujesz się nie podnosić „rękawicy” razem z SGU w zakresie bezpieczeństwa Twojego biznesu, to znaczy, że musimy się poprawić. Obecnie nasz poziom jest wyższy niż kilka miesięcy temu. Za kilka miesięcy będziemy lepsi, niż jesteśmy teraz. Firma ochroniarska dorosła i stała się profesjonalną agencją ochrony 🙂 Rozwój w systemach bezpieczeństwa to Nasz nadrzędny cel w służbie bezpieczeństwa pracy i biznesu. Twoja opinia na temat tego, co Ci się nie podoba, co należy według Ciebie zmienić – jest najlepszym, co może Nas spotkać na rynku. Na błędach możemy się uczyć. Każdy skorygowany błąd nas rozwija. My istniejemy, by „rozwiązywać problemy” na rynku i być coraz lepszymi w tej branży. Z góry dziękujemy za każdą „reprymendę”.

Ochrona placu budowy z SGU – korzyści

Wróćmy do historii, którą opisaliśmy krótko na początku artykułu. Wyobraźmy sobie tę samą sytuację, ale na budowie zabezpieczanej przez SGU.

26 lutego 2021 roku. Godzina 3:53. Na teren budowy wkracza dwóch złodziei. Zmierzają pewnie w określonym kierunku maszyn budowlanych. Widać, że złodzieje znają organizacje placu budowy. Wiedzą, gdzie szukać tego co najcenniejsze . Na włamywaczy czeka jednak niemałe zaskoczenie. Słyszą głośny alarm placu budowy i komunikat: “Uwaga, uwaga! Obiekt chroniony”. Natychmiast rezygnują i uciekają, a plac budowy jest bezpieczny. Ta historia zdarzyła się naprawdę. Inwestor uniknął strat, a włamywacze zostali „przekonani”, że nie ma sensu szukać zdobyczny na chronionym przez SGU obiekcie.

Tak szybkie działania byłyby niemożliwe, gdyby zabrakło synchronizacji: sztucznej inteligencji VIKI, jednego z naszych operatorów oraz systemu SOVA. Ochrona budowy z SGU to decyzja, która stawia na faktyczne bezpieczeństwo pracy i biznesu.

Najnowsze wpisy

ISO 45001 – co musisz wiedzieć?

Doba po ataku: Ewakuacja

Optimus Elona Muska i GPT: Nowi Bogowie czy partnerzy w pracy?

Pracuj więcej niż Ci płacą… chyba, że jest poniedziałek

Pracuj więcej niż Ci za to płacą…

Zamiana PFRON’a na drona

Zostaw nam swój numer telefonu.

Oddzwonimy w ciągu 5 minut.

Dziękujemy.

Wkrótce się z Państwem skontaktujemy.