EE

Ochrona wizyjna – pełna informacja i gwarancja efektu

Blog SGU

Ochrona wizyjna a fizyczna – różnice, podobieństwa i przewaga. Technologiczna rewolucja w ochronie

ochrona wizyjna

Ochrona wizyjna SOVA i VIKI to podstawowa usługa jaką oferujemy. Zdalny monitoring wizyjny pozwala nam zagwarantować Klientom najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Wśród wielu osób pojawia się pytanie, jakie są przewagi monitoringu wizyjnego? Dlaczego warto zainwestować akurat w ten rodzaj systemu ochrony? Monitorowanie wizyjne zdecydowanie daje możliwości, których nie obejmuje zakres usług ochrony fizycznej.

Spis treści
Przewagi ochrony wizyjnej – zainwestuj w przyszłość, a nie standard

Ochrona wizyjna SOVA i VIKI to usługa, która opiera się na wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Skuteczność monitoringu wizyjnego SGU zapewnia wsparcie algorytmu sztucznej inteligencji.

Dzięki temu zapewniamy naszym Klientom coś więcej niż monitoring w standardowym wydaniu. Dzięki wprowadzeniu AI nasza usługa przeciera szlaki. Tak powstaje technologiczna rewolucja w ochronie. Kierunki rozwoju monitoringu wizyjnego malują przyszłość w jasnych barwach. Dziś pracownik ochrony fizycznej po pierwsze jest o wiele mniej opłacalnym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa mienia, po drugie niestety również zdecydowanie mniej skutecznym. W nie tak dalekiej przyszłości technologiczna rewolucja w ochronie będzie w stanie w stu procentach go zastąpić.

Jeżeli Klient decyduje się na usługi SGU, otrzymuje od nas umowę efektu, która zagwarantuje mu skuteczność monitoringu wizyjnego. Ochrona wizyjna SGU to połączenie pracy sztucznej inteligencji oraz działań zespołu wyjątkowych Ludzi. Nasz system SOVA-AI-3.0 umożliwia nam zdalny monitoring i przesyłanie obrazu z kamer na żywo do Centrum Operacyjnego. Obrazy z kamer wizyjnych są zapisywane i przechowywane nawet do 90 dni. W naszym Centrum Operacyjnym SOVA operatorzy przez całą dobę obserwują co dzieje się na chronionym obiekcie. Stałe monitorowanie wizyjne wspiera algorytm sztucznej inteligencji VIKI.

Ochrona wizyjna SOVA i VIKI

Ochrona wizyjna i fizyczna mają wspólny cel: BEZPIECZEŃSTWO. Kierunki rozwoju monitoringu wizyjnego w SGU to przede wszystkim przyjęcie odpowiedzialności za ludzkie zdrowie, życie oraz bezpieczeństwo biznesu.

Zdalny monitoring, który zapewnia system kamer oparty na najwyższej jakości sprzęcie jest jedynie narzędziem do osiągnięcia celu. Ochrona fizyczna doraźna to tylko jeden z elementów, który składa się na kompleksowość naszej usługi. Przyjazd na miejsce zdarzenia to ostatni element podejmowanych przez nas działań. Przewagi monitoringu wizyjnego są miażdżące.

Przede wszystkim stawiamy na prewencję, kiedy na chroniony obszar wkracza osoba trzecia lub widzimy nieprawidłowości, podejmujemy działania zdalnie. Jeżeli te nie przynoszą zamierzonych efektów, wysyłamy na miejsce nasz zespół. Tu widać gołym okiem zalety monitoringu wizyjnego mówią same za siebie. Ochrona fizyczna skupia się przede wszystkim na interwencjach w niewielkiej ilości zdarzeń, które tego wymagają.

Podobieństwa i różnice - ochrona wizyjna i fizyczna

Jako przewagi ochrony wizyjnej możemy uznać przede wszystkim skuteczne zapobieganie zagrożeniom oraz maksymalne ograniczenie ryzyka.

Pracownik ochrony fizycznej (często stróż, a nie Kwalifikowany Pracownik Ochrony) ma do dyspozycji tylko jedną parę oczu, musi mu się przede wszystkim chcieć, musi posiadać determinację, by prowadzić ciągłą obserwację chronionego obszaru oraz permanentnie go patrolować (niezależnie od pogody). Nawet jeśli znajdziemy takiego pracownika ochrony fizycznej– misjonarza, którego celem będzie zapewnienie Ci bezpieczeństwa i zabezpieczenie mienia to widzi on tylko to, na co patrzy i tylko w tym zakresie, który zauważył, zrozumiał oraz podjął działanie. Zajmując się jednym kierunkiem obserwacji, nie widzi reszty obiektu tj. 230 stopni wokół siebie, przez co jest dobrym rozwiązaniem, ale tylko jako ochrona doraźna. Monitorowanie wizyjne wciąż będzie lepszym rozwiązaniem. Pracownik ochrony fizycznej nie będzie w stanie zabezpieczyć informacji o zdarzeniu, gdyż nie był jego świadkiem. Oznacza to, że 2/3 Obiektu zawsze zostają bez obserwacji – takie są fakty. Koszty ochrony są tutaj drugorzędną sprawą. Mówimy o bezpieczeństwie biznesu a nie POCZUCIU BEZPIECZEŃSTWA.

Zakres usług ochrony fizycznej nie obejmuje wielu istotnych kwestii.

Ochrona wizyjna SOVA i VIKI zarejestruje 100% obszaru chronionego, bez względu na widoczność (kamery termowizyjne, ciągła analiza obrazów z kamer). Nie czekamy, aż coś się wydarzy, wychodzimy naprzeciw niebezpiecznym sytuacjom. Prowadzimy inteligentny nadzór. Kiedy zauważymy na obiekcie osobę trzecią wydajemy komunikaty LIVE, ciągle zabezpieczamy wizję, wysyłamy Grupę interwencyjną, jeśli jest to konieczne. Przedstawiamy materiały dowodowe Służbom nawet w ciągu kilku minut, jeśli są wymagane. Dodatkowo wdrażamy nasze systemy inteligentnego nadzoru po konsultacjach z Klientem. Dzięki temu jesteśmy w stanie dopasować system kamer do indywidualnych potrzeb i możliwości Klienta. W efekcie zyskujesz również możliwość optymalizacji kosztów związanych z ochroną.

Jeżeli nadal masz wątpliwości, możesz przetestować skuteczność monitoringu wizyjnego SGU przez 30 dni za 1 zł. Skontaktuj się z nami! Odpowiemy na Twoje wszystkie pytania i doradzimy najlepsze rozwiązanie, które zapewni bezpieczeństwo firmy.

Dlaczego ochrona wizyjna SGU to lepsze rozwiązanie? Zdalny monitoring jako gwarancja bezpieczeństwa pracy i biznesu

SOVA, czyli System Ochrony Video Audio, to nasz core, który umożliwia całodobową kontrolę wskazanego obszaru i działania prewencyjne. Dzięki Integracji systemów ochrony z technologią IoT nie musisz inwestować w cały system alarmowy i własne kamery. Jedyne, czego potrzebujesz, to jedno urządzenie, które zapewnia kompleksowość usługi`. Jeżeli zdecydujesz się na to rozwiązanie, przyjmiemy pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo Twojego biznesu. 

Nad działaniem tego systemu czuwa przede wszystkim min. 5 wykwalifikowanych Operatorów w Całodobowym Centrum Operacyjnym SGU, którzy dbają o bezpieczeństwo firmy i mienia kontrahenta. To do nich należy podejmowanie decyzji o wdrożeniu rozwiązań takich jak:

  • włączenie sygnałów alarmowych,
  • wydanie komunikatu ostrzegawczego,
  • interwencje patrolu interwencyjnego,
  • kontakt ze służbami (Policja, Pogotowie, Straż),
  • zabezpieczenie i przekazanie Służbom i Klientowi materiałów w ciągu kilku minut.

 

Wydanie komunikatu ostrzegawczego umożliwia odpowiednia organizacja systemów ochrony. SOVA-AI-3.- to rozwiązanie, które pomaga nam redukować potrzebę fizycznej interwencji do przypadków, kiedy jest ona niezbędna. Przekazywane w czasie rzeczywistym obrazy z kamer wizyjnych do Centrum Operacyjnego SOVA w większości przypadków umożliwiają prewencyjne działanie i zapobieganie wtargnięciom jeszcze przed faktem. W SGU stawiamy na działania prewencyjne, a nie interwencyjne. Interwencja jest reakcją na zdarzenie – dla Nas za późno. Nas interesuje przede wszystkim PREWENCJA, czyli zapewnianie bezpieczeństwa.

System VIKI, czyli Video Interactive Kinetic Intelligence, odpowiada za analizę obrazu z kamer. Jest w stanie dostrzec nieprawidłowości w chronionym obiekcie, stosowaniu się do zasad BHP, a także wykryć niepożądane zdarzenia i obecność osób trzecich w zdefiniowanych sektorach.

Najnowsze wpisy

Ochrona w praktyce: Wnioski z badań rynkowych

ISO 45001 – co musisz wiedzieć?

Doba po ataku: Ewakuacja

Optimus Elona Muska i GPT: Nowi Bogowie czy partnerzy w pracy?

Pracuj więcej niż Ci płacą… chyba, że jest poniedziałek

Pracuj więcej niż Ci za to płacą…

Zostaw nam swój numer telefonu.

Oddzwonimy w ciągu 5 minut.

Dziękujemy.

Wkrótce się z Państwem skontaktujemy.