Aktualności

Ochrona budowy z SGU, czyli jak zabezpieczyć budowę przed kradzieżą?

ochrona budowy

26 lutego 2021 roku. Godzina 3:53. Na teren budowy wkracza dwóch złodziei. Zmierzają pewnie w określonym kierunku maszyn budowlanych. Znają to miejsce. Wiedzą, gdzie szukać tego, co najcenniejsze. Nie ma już odwrotu. Straty firmy budowlanej szacuje się na 60 000 zł. Ta historia mogła się wydarzyć, ale do tego nie dopuściliśmy. Na czym polega ochrona budowy w SGU? Jak zabezpieczyć budowę przed kradzieżą?

 

Ochrona budowy a prawo

Niemal codziennie pojawiają się doniesienia dotyczące włamań na teren budowy czy nieprawidłowości. Kradzieże. Akty wandalizmu. Nadużycia pracownicze. Czy tak musi być? Nie należy traktować takich zdarzeń jak naturalnego zjawiska. Nie musisz się na to zgadzać. Ochrona budowy z SGU to doskonały sposób na to, by uniknąć zagrożeń, niebezpiecznych zdarzeń oraz zredukować ryzyko ich pojawienia się. Na początku warto jednak zwrócić uwagę na przepisy. Zdefiniujmy, czym tak naprawdę jest teren budowy.

Zgodnie z art. 3 pkt 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane (Dz. U. 1994 Nr 89 poz. 414), jest to przestrzeń, w której są prowadzone roboty budowlane wraz z przestrzenią zajmowaną przez urządzenia zaplecza budowy. Ten akt prawny informuje również o obowiązku zabezpieczenia terenu budowy, obiektów budowlanych, urządzeń technicznych, elementom środowiska podlegającym ochronie. Nie ma tutaj jednak informacji dotyczących ochrony budowy przed włamaniami oraz nadużyciami pracowniczymi. Należy to nie tyle do obowiązków osób odpowiedzialnych za inwestycję, a znajduje się w interesie inwestora.

 

Zabezpieczenie terenu budowy przed zagrożeniami

Odpowiedzialność. Zdolność redukowania ryzyka. Pomoc w zapobieganiu zagrożeń. To wszystko gwarantujemy naszym Klientom. Jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z naszej oferty, przyjmiemy od Ciebie odpowiedzialność. Jest to możliwe dzięki wdrożeniu rozwiązań łączących wyjątkowe możliwości sztucznej inteligencji oraz umiejętności człowieka. Zabezpieczenie terenu budowy z pomocą SGU to coś więcej niż ogrodzenie terenu i wyznaczenie stref niebezpiecznych. Uszczelnimy obecne rozwiązania oraz zapewnimy bezpieczeństwo, pomożemy Ci uniknąć strat.

Ochrona budowy z naszą pomocą wyróżnia się przede wszystkim: prewencją, kompleksowością oraz skutecznością. Działania zespołu SGU są wspierane przez nasze zaawansowane systemy inteligentnego nadzoru. Dzięki temu gwarantujemy niezwykłe efekty, które zapewnią faktyczne bezpieczeństwo na budowie. Jakie korzyści niesie ze sobą ochrona placu budowy z SGU?

 

Jak zabezpieczyć budowę przed kradzieżą?

Ochrona placu budowy z SGU polega przede wszystkim na przyjęciu odpowiedzialności za bezpieczeństwo. Działamy w zgodzie z zasadą: dowodzisz – działasz. Jesteśmy tu po to, by nasi Klienci mogli spać spokojnie i widzieć święty spokój. Dzięki zastosowaniu systemów inteligentnego nadzoru działamy prewencyjnie, a kontrola sprawowana przez operatorów pozwala na uruchomienie odpowiednich procedur natychmiast po wykryciu ryzyka wystąpienia zagrożenia. Dlatego też mówimy wprost, że ochrona budowy z SGU to podjęcie działań z zakresu faktycznego bezpieczeństwa.

Zabezpieczenie placu budowy przed kradzieżą opiera się na połączeniu zespołu wyjątkowych Osób oraz dwóch systemów. Pierwszy z nich to SOVA – System Ochrony Video Audio, która zapewnia ochronę. Dzięki niemu możesz zredukować zapotrzebowanie sprzętowe do jednego urządzenia IoT. Drugi system to VIKI – Video Interactive Kinetic Intelligence, który odpowiada za analizę obrazu i wykrywanie niebezpiecznych zdarzeń czy też obecności osób trzecich na chronionym terenie. Jednocześnie należy podkreślić, że oba te systemy nie byłyby w stanie zapewnić prewencji bez sprawnego i zaangażowanego zespołu operatorów czuwających całą dobę nad przebiegiem realizacji zadań prewencyjnych oraz ochronnych, realizowanych przez SOVA i VIKI.

Sprawdź więcej informacji na ten temat w ofercie: Monitoring wizyjny – SGU!

Ochrona terenu budowy z pomocą SGU to gwarancja satysfakcji. Połączenie pierwiastka ludzkiego z inteligentnymi systemami pozwala nie tylko chronić przed potencjalnymi zagrożeniami, ale również optymalizować koszty Klienta. Jeżeli masz wątpliwości, czy ochrona terenu budowy to dobry pomysł, możesz sprawdzić nasze usługi w rzeczywistości. Wprowadzamy zasadę Proof of Concept. My realizujemy dla Ciebie pełny zakres usług przez 30 dni, a Ty płacisz 1 zł. Następnie podejmujesz decyzję, czy ochrona budowy z SGU to odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie.

Jeśli zdecydujesz się nie podnosić „rękawicy” razem z SGU w zakresie bezpieczeństwa Twojego biznesu, to znaczy, że musimy się poprawić. Obecnie nasz poziom jest wyższy niż kilka miesięcy temu. Za kilka miesięcy będziemy lepsi, niż jesteśmy teraz. Rozwój w systemach bezpieczeństwa to Nasz nadrzędny cel w służbie bezpieczeństwa pracy i biznesu. Twoja opinia na temat tego, co Ci się nie podoba, co należy według Ciebie zmienić – jest najlepszym, co może Nas spotkać na rynku. Na błędach możemy się uczyć. Każdy skorygowany błąd nas rozwija. My istniejemy, by „rozwiązywać problemy” na rynku i być coraz lepszymi w tej branży. Z góry dziękujemy za każdą „reprymendę”.

 

Ochrona placu budowy z SGU – korzyści

Wróćmy do historii, którą opisaliśmy krótko na początku artykułu. Wyobraźmy sobie tę samą sytuację, ale na budowie zabezpieczanej przez SGU. 26 lutego 2021 roku. Godzina 3:53. Na teren budowy wkracza dwóch złodziei. Zmierzają pewnie w określonym kierunku. Znają to miejsce. Wiedzą, gdzie szukać tego, co najcenniejsze. Na włamywaczy czeka jednak niemałe zaskoczenie. Słyszą głośny sygnał alarmowy i komunikat: “Uwaga, uwaga! Obiekt chroniony”. Natychmiast rezygnują i uciekają, a plac budowy jest bezpieczny. Ta historia zdarzyła się naprawdę. Inwestor uniknął strat, a włamywacze zostali „przekonani”, że nie ma sensu szukać zdobyczny na chronionym przez SGU obiekcie.

Tak szybkie działania byłyby niemożliwe, gdyby zabrakło synchronizacji: sztucznej inteligencji VIKI, jednego z naszych operatorów oraz systemu SOVA. Ochrona budowy z SGU to decyzja, która stawia na faktyczne bezpieczeństwo pracy i biznesu.

Najnowsze aktualności

Czy da się zapobiec niebezpiecznym sytuacjom dzięki odpowiedniej ochronie? Czyli… historia “o krok od tragedii” jednego z pracowników budowy

Czy wiesz, że Twoja agencja ochrony może nie pokryć powstałych szkód?!

Złudna ochrona na placu budowy – wszystko czego NIE WIESZ.

kradzieże towarów z transportów kolejowych

Uwaga na kradzieże towarów z transportów kolejowych! Jest bezpieczniej, ale czy na pewno?

systemy alarmowe

Skuteczna ochrona placu budowy – systemy alarmowe jej nie gwarantują!

współpraca z sgu

QA: Współpraca z SGU – wszystko, co musisz wiedzieć