Aktualności

Ochrona wizyjna a fizyczna – różnice, podobieństwa i przewaga

ochrona wizyjna

Ochrona wizyjna to jedna z usług, która pojawia się w naszej ofercie. Dzięki niej możemy zagwarantować Klientom bezpieczeństwo zdrowia, życia i mienia. Wśród wielu osób pojawia się pytanie, czym różni się ochrona wizyjna od fizycznej? Dlaczego warto zainwestować akurat w ten model współpracy?

 

Ochrona wizyjna – zainwestuj w przyszłość, a nie standard

Ochrona wizyjna to usługa, która opiera się na wykorzystaniu nowoczesnych technologii ze wsparciem sztucznej inteligencji. Dzięki temu zapewniamy naszym Klientom coś więcej niż monitoring w standardowym wydaniu. Wprowadzenie technologii AI do świata ochrony, bezpieczeństwa biznesu oraz życia pozwala nam na zagwarantowanie niezwykłej skuteczności oraz przyjęcia pełnej odpowiedzialności za nasze działania w zakresie bezpieczeństwa pracy i biznesu Klienta.

Jeżeli Klient decyduje się na usługi SGU, zyskuje więcej możliwości. Ochrona wizyjna SGU to połączenie sztucznej inteligencji oraz działań zespołu wyjątkowych Ludzi. Udostępniamy dwa systemy: SOVA i VIKI. Każdy z nich zapewnia inne funkcje, a ich połączenie z zespołem specjalnie szkolonych Operatorów pozwala na uzyskanie wyjątkowych efektów. Zacznijmy od wyjaśnienia, czym są te dwa systemy SOVA i VIKI.

 

Podobieństwa: ochrona wizyjna i fizyczna

Ochrona wizyjna i fizyczna mają wspólny cel: BEZPIECZEŃSTWO. W SGU wychodzimy z założenia, że przyjęcie odpowiedzialności za ludzkie zdrowie, życie oraz bezpieczeństwo biznesu wymaga wdrożenia niestandardowych rozwiązań. Ochrona fizyczna to tylko jeden z elementów, który składa się na kompleksowość naszej usługi. Przyjazd na miejsce zdarzenia to ostatni element podejmowanych przez nas działań.

Przede wszystkim stawiamy na prewencję, kiedy na chroniony obszar wkracza osoba trzecia lub widzimy nieprawidłowości, podejmujemy działania zdalnie. Jeżeli te nie przynoszą zamierzonych efektów, wysyłamy na miejsce nasz zespół. Ochrona fizyczna skupia się przede wszystkim na działaniach interwencjach w niewielkiej ilości zdarzeń, które tego wymagają.

 

Dlaczego ochrona wizyjna SGU to lepsze rozwiązanie?

Ochrona wizyjna to przede wszystkim skuteczne zapobieganie zagrożeniom oraz maksymalne ograniczenie ryzyka. Pracownik fizyczny (często stróż, a nie Kwalifikowany Pracownik Ochrony) ma do dyspozycji tylko 1 parę oczu, musi Mu się przede wszystkim chcieć, musi posiadać determinację, by prowadzić ciągłą obserwację chronionego obszaru oraz permanentnie go patrolować (niezależnie
od pogody). Nawet jeśli znajdziemy „takiego” pracownika – misjonarza, to widzi on tylko to, na co patrzy i tylko w tym zakresie, który zauważył, zrozumiał oraz podjął działanie. Zajmując się jednym kierunkiem obserwacji, nie widzi reszty obiektu tj. 230 stopni wokół Siebie. Nie będzie w stanie zabezpieczyć informacji o zdarzeniu, gdyż nie był jego świadkiem. Oznacza to, że 2/3 Obiektu zawsze zostają bez obserwacji – takie są fakty. Koszt takiej ochrony jest tutaj drugorzędną sprawą. Mówimy tutaj o bezpieczeństwie biznesu a nie POCZUCIU BEZPIECZEŃSTWA.

SOVA zarejestruje 100% obszaru chronionego, bez względu na widoczność (kamery termowizyjne). Nie czekamy, aż coś się wydarzy, wychodzimy naprzeciw niebezpiecznym sytuacjom. Wydajemy komunikaty LIVE, ciągle zabezpieczamy wizję, wysyłamy Grupę interwencyjną, jeśli jest to konieczne. Przedstawiamy materiały dowodowe Służbom nawet w ciągu kilku minut, jeśli są wymagane. Dodatkowo wdrażamy nasze systemy inteligentnego nadzoru po konsultacjach z Klientem. Dzięki temu jesteśmy w stanie dopasować sposób na zapewnienie bezpieczeństwa pracy i biznesu do indywidualnych potrzeb i możliwości Klienta. W efekcie zyskujesz również możliwość optymalizacji kosztów związanych z ochroną.

Jeżeli nadal masz wątpliwości, możesz wypróbować nasze usługi przez 30 dni za 1 zł. Skontaktuj się z nami! Odpowiemy na Twoje wszystkie pytania i doradzimy najlepsze rozwiązanie.

 

Sprawdź naszą ofertę: Monitoring wizyjny w SGU!

 

SOVA i VIKI, czyli ochrona wizyjna

SOVA, czyli System Ochrony Video Audio, to nasz core,na który umożliwia całodobową kontrolę wskazanego obszaru. Dzięki wprowadzeniu technologii IoT nie musisz inwestować w cały system własnych kamer. Jedyne, czego potrzebujesz, to jedno urządzenie. Jeżeli zdecydujesz się na to rozwiązanie, przyjmiemy pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo Twojego biznesu.

Nad działaniem tego systemu czuwa przede wszystkim min. 5 wykwalifikowanych Operatorów w Całodobowym Centrum Operacyjnym SGU. To do nich należy podejmowanie decyzji o wdrożeniu rozwiązań takich jak:

● włączenie sygnałów alarmowych,
● wydanie komunikatu ostrzegawczego,
● wdrożenie fizycznej interwencji,
● kontakt ze służbami (Policja, Pogotowie, Straż),
● zabezpieczenie i przekazanie Służbom i Klientowi materiałów w ciągu kilku minut.

Podkreślamy, że wydanie komunikatu ostrzegawczego jest możliwe dzięki zastosowaniu systemu SOVA. To rozwiązanie pomaga nam redukować potrzebę fizycznej interwencji do przypadków, kiedy jest ona niezbędna. Jednocześnie przekazanie informacji w czasie rzeczywistym o znajdowaniu się w obszarze chronionym przez SOVA, VIKI i Operatora skutkuje niemal zawsze zaprzestaniem działań związanych z próbą wtargnięcia na chroniony obszar. W SGU stawiamy na działania prewencyjne, a nie interwencyjne. Interwencja jest reakcją na zdarzenie – dla Nas za późno. Nas interesuje przede wszystkim PREWENCJA, czyli zapewnianie bezpieczeństwa poprzez zapobieganie niebezpiecznym zdarzeniom.

System VIKI, czyli Video Interactive Kinetic Intelligence, odpowiada za analizę obrazu z kamer. Jest w stanie dostrzec nieprawidłowości w chronionym obiekcie, stosowaniu się do zasad BHP, a także wykryć niepożądane zdarzenia i obecność osób trzecich w zdefiniowanych sektorach.

Najnowsze aktualności

Czy da się zapobiec niebezpiecznym sytuacjom dzięki odpowiedniej ochronie? Czyli… historia “o krok od tragedii” jednego z pracowników budowy

Czy wiesz, że Twoja agencja ochrony może nie pokryć powstałych szkód?!

Złudna ochrona na placu budowy – wszystko czego NIE WIESZ.

kradzieże towarów z transportów kolejowych

Uwaga na kradzieże towarów z transportów kolejowych! Jest bezpieczniej, ale czy na pewno?

systemy alarmowe

Skuteczna ochrona placu budowy – systemy alarmowe jej nie gwarantują!

współpraca z sgu

QA: Współpraca z SGU – wszystko, co musisz wiedzieć